پشتیبانی از مشتری: info@irasakht.com 09190258125-22844153
Persian (فارسی)

دانستنی های تایر و تیوپ

جستجوی وبلاگ
نماد اعتماد الکترونیکی

کانال تلگرام ایراساخت

irasakht,کانال تلگرام گروه مهندسی ایراساخت,کانال رسمی ایراساخت در تلگرام

ویژه ها
توسط admin | ارسال شده در لوازم ساختماني ایراساخت,ابزارآلات ساختمانی,لوازم کشاورزی ایراساخت | هنوز نظری نوشته نشده. | 7902 نمایش در این ارسال

دانستنی های تایر و تیوپ

نحوه نگهداری صحیح تایر و تیوپ

  • برای نگهداری طولانی‌مدت تایر باید به این نکات توجه نمایید

حد الامکان از نگهداری تایر بر روی زمین آلوده به حلال های نفتی و یا روغن خودداری شود. چون این امر موجب متورم شدن لاستیک و نفوذ روغن یا حلال به داخل اجزا تایر می‌شود ترجیحا بهتر است تایر ها بر روی قفسه ها و خرک های مخصوص این کار و به صورت عمودی نگهداری شوند. به همین دلیل برخی خودروهایی که می خواهند چند سال یک جا متوقف و مانند را روی جک یا خرک می گذارند.

  • از نگهداری تایر در محیط خیلی گرم خودداری شود

با توجه به اینکه تایرهای تولید داخل غالبا فاقد پوشش پلاستیکی هستند بهتر است محل نگهداری آنها طوری انتخاب شود که از تابش مستقیم آفتاب به آنها پیشگیری شود. 

از قرار دادن تایرها بر روی یکدیگر برای تعداد زیاد در طولانی مدت خودداری شود.  در این حالت حداکثر تعداد تایر های سبک ۱۰ عدد و تایرهای سنگین از ۸ حلقه نباید بیشتر شود.  در صورتیکه به هر دلیل مجبور به انجام این کار هستیم هر دو یا سه هفته یک بار تایرها را به نحوی دوباره چینش نمایید که تایرهای رویی  به زیر و تایرهای زیری به رو منتقل شوند.

تاير و تيوپ فرغوني,نمايندگي ياسا,فروش عمده تاير و تيوپ فرغون,واردكننده اصلي تاير و تيوپ چيني,واردكننده اصلي تاير و تيوپ ويتنام,نمايندگي اصلي تاير يزد,نمايندگي اصلي تيوپ يزد,فروش عمده تاير و تيوپ فرغوني ايراساخت,

  • انبارداری تیوپ

تیوپ را دور از مولدهای حرارتی مثل بخاری و یا رادیاتور و دور از نور مستقیم و یا حتی غیر مستقیم آفتاب نگهداری کنید.  از نگهداری تیوپ به صورت تا خورده در طولانی مدت خودداری شود.  زیرا تیوپ از گوشه های محل تا خوردگی دچار ترک خواهد شد. دردر صورتی که ناچار به نگهداری تیوپ به صورت تاخورده هستید بهتر است محل تاخوردگی را هر از چندگاهی عوض کنید.

  • بالانس مجموعه رینگ و تایر

تایری که بالانس نشده خصوصیات فرمان گیری نامناسبی داشته و نیز عمر کمی خواهد داشت علاوه بر آن دو سیستم جلوبندی و تعلیق خودرو نیز صدمه می زند.  تایر را به همراه رینگ بالانس نمایید تا هم از زدن تایر(لرزش فرمان) حین رانندگی بکاهید و هم دوام تایر را افزایش دهید.

لازم است پس از انجام هرگونه پنجر گیری،که تایر از رینگ خارج میشود نسبت به بالانس مجدد چرخ اقدام شود.

 با توجه به سرعت و خصوصیات خودروهای جدید بالانس استاتیک جوابگو نیست و ترجیحا باید چرخ بالانس دینامیک شود . از محکم بودن اتصال به لبه رینگ مطمئن شوید.

ایراساخت به عنوان نماینده فروش کارخانجات تولید تایر و تیوپ فورغونی در حال فعالیت می باشد .

  • رینگ کردن تایر و تیوب

**کنترل رینگ از نظر نداشتن تاب

**بررسی عدم وجود نقاط تیز و برنده در محل تماس با تیوپ

**سالم بودن لبه های رینگ

برای جلوگیری از ایجاد چروک تیوب در یک ناحیه و کشیدگی بیش از حد آن در ناحیه دیگر باید دقت شود که تیوپ به طور یکنواخت به داخل تایر هدایت شده و نیز زدن باد مخصوصا در شروع کار تدریجی باشد.

لازم است برای جلوگیری از چسبیدن تیوپ به داخل تایر و نیز جابجایی راحت تر آن در داخل تایر از تو پودر نرم کربنات کلسیم یا پودر تالک استفاده شود.  لازم به ذکر است که درون تایر باید با پودر های فوق الذکر آغشته شده و از پاشیدن پودر درون تایر خودداری شود پودر اضافه درون تایر خود می توانند باعث  پنچری تیوپ شود.

تاير و تيوپ فرغوني,نمايندگي ياسا,فروش عمده تاير و تيوپ فرغون,واردكننده اصلي تاير و تيوپ چيني,واردكننده اصلي تاير و تيوپ ويتنام,نمايندگي اصلي تاير يزد,نمايندگي اصلي تيوپ يزد,فروش عمده تاير و تيوپ فرغوني ايراساخت,

در هنگام رینگ کردن تایر به دایره زرد رنگ روی جداره تایر توجه نمایید این دایره نشان دهنده محل قرار گرفتن والف تیوپ خواهد بود.

سعی شود حداکثر میزان باد تایر با توجه به مقادیر توصیه شده بر روی دیواره تایر باشد.

بهترین شیوه رینگ کردن تایر ها استفاده از دستگاه مخصوص این کار است انجام این امر برای تایرهای رادیال تیوبلس اجباریست.

#ایراساخت

 

نظرات (0)

نظر بدهید

نام شما:


امتیاز: بد           خوب

کد را در کادر زیر وارد کنید.:
نظر شما: توجه داشته باشید: HTML ترجمه نمی شود!
تمام حقوق این فروشگاه برای گروه مهندسی ایراساخت محفوظ است .